Karbon Peeling

Karbon Peeling

Karbon Peeling

Karbon Peeling Nedir?

Karbon Peeling, çok koyu renkli cilt tonuna sahip kişilerde de lazer epilasyon uygulamasının yapılmasına imkan sağlayan lazer teknolojisi ile tedaviye ismini veren karbon sıvısı beraberinde gerçekleştirilen ve leke tedavisi, gözenek küçültme, cilt sıkılaştırma benzeri cilt yenileyici işlemlerde kullanılan bir uygulamadır.

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Karbon Peeling uygulamasının ilk aşaması temiz cilt üzerinin karbon sıvı ile kaplanması işlemidir. Lazer uygulamalarının temel mantığında önemli bir yeri olan kişinin ten rengi faktörü ile bağlantılı olarak ciltte bekletilen ve cilt tarafından emilen karbon sıvısı cilde tedaviye uygun rengi sağlamaktadır. Sonraki aşamada karbon sıvısı emilimini sağlamış olan cilt üzerinde uygun şiddeti belirlenmiş lazer atışları ile tarama gerçekleştirilmektedir. Cilt altında yenileyici aktiviteyi başlatan uygulama ile kolajen sentezi tetiklenmekte, gözenekler sıkılaşmakta, ciltte elastikiyet ve parlaklık artmaktadır.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Ciltte soyulma oluşturmadan doku yenilenmesi yaratır.
Cildin yağ ve nem dengesini düzenler.
Cilt lekelerinin tedavisinde en etkili yöntemlerden birisidir ve ciltte renk tonu dengesi ve parlaklık sağlar.
Diğer cilt tedavi işlemlerinin (Mezoterapi vb.) etkilerini arttırmaya katkı gösterir.
Uygulama yaz aylarında da gerçekleştirilebilmektedir.


Karbon Peeling Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemleri sebebiyle, uygulamada genellikle ağrı / acı hissedilmediği belirtilmektedir. Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genelde “hafif bir batma” olarak tanımlamaktadır.

Karbon Peeling Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

Karbon Peeling uygulamasında cildin karbon sıvısını emme süresi 15 – 20 dakika sürer ve ardından yapılan lazer işlemi 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.

Amaçlanan tedavi doğrultusunda 1 hafta ara ile gerçekleştirilecek 4 – 5 seans yeterli olmaktadır. Leke tedavilerinde uygulama 10 seansa kadar çıkarılabilir.

Uygulamanın etkileri hemen uygulama sonrası ciltte parlaklık ve canlılık hemen uygulama sonrası ortaya çıkan etkileridir.

Karbon Peeling Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

Uygulama lazer ışığının doku içerisinde sadece iyileştirici etkilerinden faydalanmak üzere geliştirilmiş cihazlar ile gerçekleştirilmekte olduğu için yan etki gözlemlenmemektedir.