Medikal El Ayak Bakımı

Medikal El Ayak Bakımı

Medikal el bakımı, sağlık merkezlerinde hijyenik ve steril araçlar ile yapılan el bakımıdır. Ellerde oluşan deformasyonlar, el tırnaklarındaki batıklar ya da ellerdeki egzama, diğer mikrobik oluşumlar, tırnakların kötü ve bakımsız olması, kötü kesilmesi gibi sorunlar daha iyi uzman ekiplerce müdahale görür. Uzman kişiler tırnak ve el bakımını itina ile sağlıklı ve hijyenik ortamda yapar.

Medikal ayak bakımında ise ayaklar, ayak tırnakları, ayaktaki deformasyonlar, batıklar ve nasırlar itina ile sağlık ekibi olan uzmanlarca bakım görür. daha hijyenik ortamda ayaklar bakıma tabi edilir. Özellikle de yapılan pedikür sağlı açısından önemlidir. Uzmanlarca yapılmayan pedikür birçok hastalığı beraberinde getirebilir. Bu yüzden gerek el gerekse ayak bakımı sıradan ve nasıl olduğu bilinmeyen herkese emanet edilmemeli, medikal ortamlarda steril araçlar ile bakım yapılan yerler tercih edilmelidir.

Medikal Bakımın Farkı

Medikal bakımın en önemli özelliği ise sizin içinizin daha rahat eder. Diğer bakım merkezlerinden farklı olarak daha donanımlı olan uzman sağlık ekiplerince el ve ayak bakımı yapılır. El ve ayak bakımında hijyenik ortam yoksa ya da eğer bakım yapılan aletler yeterince sterilize edilmezse pek çok hastalık ve mikrobun habercisi olur.  Özellikle de manikür ve pedikürlerde yapılan uygulamalar kullanılan cihazlar önem arz eder. Medikal bakım içiniz rahat ederken sağlıklı bir bakım hizmeti sunar.


Üst