HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI

Hydrafacial nedir?  El değmeden yapılan bir cilt temizleme bakımı.  Özel bir makine yardımıyla ilk defa temizleme, soyma,yenileme,nemlendirme,antioksidan koruma ve akne tedavisi işlemlerinin kombinasyonu birarada yapılıyor.

Her cilt tipine uygun olan Hydrafacial sanıldığı gibi sadece bir temizlik işlemi değil ayrıca cilt kırışıkları,cilt lekeleri, büyük gözenekler ve akne tedavisinde de iddialı .

En belirgin özelliği ise cilde kontrollü bir şekilde zarar vermesi. Evet yanlış duymadınız, birçok cilt bakımı yönteminde olduğu gibi ciltte oluşturulan bu kontrollü tahribat, cildin kendini onarma mekanizmasını harekete geçiriyor.Hydrafacial cilt bakımı
El ile yapılan işlem esnasında cildin 1. tabakası ‘Epidermis’e zarar veriyoruz ama Hydrafacial ile böyle bir sorun yok. Bizi ilgilendiren  cildin 2. tabakası olan ‘Dermis’ . Bu sayede yüzeysel değil daha derin bir temizleme ve cildi harekete geçirme söz konusu.  Bu sayede hydrafacial, kolajeni arttırarak cildin yenilenmesine de yardımcı oluyor.

Hydrafacial ‘da özel içerikli serum ve vakumlama aracılığı ile cildin yüzeyindeki ölü deriyi temizliyor. Bunu cihazın ucuna takılan kişiye özel başlıklar aracılığı ile bir takım asitler ve vitaminler içeren serumlar sayesinde  cildi resmen vakumla süpürerek yapıyor diyebilirim.

İşlem bittiğinde cihazın haznesine biriken kiri ve ölü deri kalıntıları cildin derinlemesine temizlendiğinin en büyük kanıtı.

Gelelim cilt yüzeyini nasıl temizlediğine; Bir çeşit peeling, ama suyla yapılıyor gibi düşünün.  Öyle yoğun ve tanzikli bir su ki , sıvı dermabrazyon teknolojisi ile cildi tahriş etmeden ölü hücrelerden arındırarak peeling yapıyor.

4 aşamadan oluşan Hydrafacial bakımı, son aşamasında da çizgi bakımı hedefliyor. Özel bir kolajen içeriğini tanzikle cilde veriyor ve iki renkte  cilde verilen farklı ultraviole ışınlar ile gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor. 

İşlemler 45-60 dakika arası sürüyor, bittiğinde inanılmaz sağlıklı,genç ve temiz bir görünüm oluyor.


Üst